Pomoc Ukrainie

Drodzy Parafianie,

😢 Trudno sobie wyobrazić co przeżywają ludzie dotknięci wojną. Bombardowania, brak wody, ciepła czy jedzenia to tragedia, z jaką muszą się zmierzyć. Nie dziwi więc, że wielu ucieka, ucieka do Polski, gdzie chcieliby przeczekać ten trudny dla nich czas rozstania ze swoimi mężami-ojcami, rozstania ze swoim domem.

❤️ Wielu z nas im współczuje i wielu z nas już uchodźcom pomaga. Nasza parafia może i chce się w to włączyć. Chcemy zebrać osoby zaangażowane w pomoc, podzielić zadania i wspierając się wzajemnie pomagać uchodźcom. Co mamy na myśli?

💪 Zapewne są wśród nas osoby, które posiadają lokale nadające się dla ukraińskich rodzin, np. mieszkanie, nieużywane piętro, część domu. Ci właściciele mogą obawiać się jednak czy podołają obowiązkom z tym związanym? Tu właśnie chcemy pomóc, bo jesteśmy pewni, że są wśród nas tacy, którzy gotowi są do pomocy finansowej.

❓O co chodzi: jeśli masz pokój ale brakuje łóżek – znajdziemy parafian, którzy je ofiarują, jeśli w Twojej drugiej kuchni brakuje lodówki – kupimy ją, jeśli obawiasz się zwiększonych kosztów zużycia wody czy prądu – znajdziemy parafian, którzy przejmą Twoje rachunki z tego tytułu. Nie będziesz też oczywiście ponosił kosztów wyżywienia swoich gości. Zapewniasz im dach nad głową, ale uchodźcy z Ukrainy będą gośćmi parafii i jako wspólnota obejmiemy ich swoją opieką. Razem będzie nam łatwiej.

🙏 Kto chce się przyłączyć jako ofiarodawca lokalu mieszkalnego? Kto jest gotów ponosić jakieś stałe miesięczne obciążenie finansowe lub zapewnić stałą pomoc materialną np. w formie produktów, środków higieny? Kto z kolei mógłby być wolontariuszem i pomagać w koordynacji akcji? Zapraszamy.

👩‍🦱👱‍♂️ Prosimy zgłaszać się w zakrystii a panowie Jacek Szczepaniak, Marcin Andrzejczak lub Pani Ola Rozmiarek (którzy będą pomoc koordynować) zadzwonią, zbiorą informację i pokierują dalszymi krokami.

Stworzone w ten sposób miejsca zamieszkania zaoferujemy do wykorzystania w ramach Caritas Poznań i będziemy czekać na pierwszych gości. Szczęść Boże!