Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa – 14.04.19

W piątek odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli w niej udział za dojrzałe świadectwo wiary. Szczególnie gorąco dziękuję prowadzącym rozważania przy poszczególnych stacjach, służbie liturgicznej. Dziękuję Policji za zapewnienie bezpieczeństwa w czasie nabożeństwa.

Dziękuję gorąco za ofiary składane w dzisiejsza niedzielę na wyposażenie Kościoła. Mamy pulpit do przewodniczenie, nakrycie do chrzcielnicy, i zacheuszki i oczywiście całkowicie pomalowany kościół. Bóg zapłać!
Dziękuję rodzinie, która ufundowała nakrycie – zwieńczenie chrzcielnicy. Niech Bóg wynagrodzi hojność serca potrzebnymi łaskami!
Dziękuje tym wszystkim osobom, które pomagały w sprzątaniu kościoła. Bóg zapłać!
Bardzo serdecznie dziękujemy tym rodzinom, które złożyły już daninę diecezjalną.

Jutro w poniedziałek do południa spowiedź w kościele Mądrości Bożej w parku, a na Jezioranach w poniedziałek po południu i cały wtorek.

W środę od 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią i spowiedzią wielkanocną. Zgłoszenia w zakrystii.

W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne Mszą Wieczerzy Pańskiej o 20.00. / pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa i eucharystii /.

W Wielki Piątek – także o 20.00 – nabożeństwo Męki Pańskiej. Po nabożeństwie – całonocna adoracja. Obowiązuje post ścisły. O 15.00 Koronka, a o 16.30 Droga Krzyżowa.

W Wielką Sobotę o 21.00 rozpoczniemy Wigilię Paschalną, którą zakończy procesja rezurekcyjna. Przynosimy świece. Chociaż w tym dniu nie ma postu, to jednak zaleca się go zachować. Święcenie potraw o 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00. Cały dzień adoracja przy grobie.

Msze w święta o 8.00, 10.00, 11.30, 18.00.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego codziennie od Wielkiego Piątku o 15.00 / po Wielkanocy – 18.30 /