Ogłoszenia parafialne – 3 Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.19

Dziękuję gorąco rodzinom, które złożyły już daninę diecezjalną.

Jutro w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

W środę wieczorna msza w intencji Żywego Różańca. Obecny będzie ks. kan. dr Jan Glapiak – diecezjalny opiekun wspólnoty. Po mszy spotkanie w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca.

W piątek:

  • 16.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci
  • 18.30 – Droga Krzyżowa dla dorosłych
  • 19.00 – Spotkanie kandydatów do bierzmowania – klasy III i VIII wspólnie.

Wspólnota Przymierze Miłosierdzia w dniach 27 – 28 kwietnia organizuje II Kongres Rodzin w Centrum Katolickim. Szczegóły na plakacie.

Organizujemy w lipcu pielgrzymkę do Włoch. Szczegóły na plakacie . Zapisy jeszcze w tym tygodniu w zakrystii.

Zapraszamy na bezpłatne komputerowe badanie wzroku – nasza salka parafialna – 28 marca – czwartek godzina 12.30 – 13.30. Możliwość zakupu okularów. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Nowym nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej został Paweł Miśko. Gratulujemy i cieszymy się z Jego przyszłej posługi.

Rozpoczynamy malowanie kościoła. Kolory. Mają wielkie znaczenie. Jedne drażnią, inne uspokajają, jeszcze inne podkreślają, dają kontekst. Co jest najważniejsze w kościele? Świecące ściany? W którą stronę mamy kierować nasz wzrok, , na czym koncentrować? Ołtarz i tabernakulum. Kolory to podkreślą, ale też nas wyciszą i uspokoją. Na początku może być trochę zdziwienia. Potem zrozumiemy.